Co zorganizować w toku urlopu z bliskimi roślinami doniczkowymi? Jak pomóc im przetrwać, jak my wyjeżdżamy?

Reklama: Poczta kwiatowa Żnin

Co Tak najlepszym podejściem jest pozostawienie kwiatów pod kontrolą zaprzyjaźnionych sąsiadów lub znajomych, jacy będą je regularnie podlewać. Można i przewieżć je do sąsiadach i zostać je obok nich na godzina wyjazdu. Co jednak zrobić, gdyby stanowimy w budynku prawdziwy gąszcz kwiatów, a sąsiadów kandydatów do opiekowania się byciem brak? Stanowimy dla Was kilka podpowiedzi.

Jeżeli myślicie tylko kilkudniowy wyjazd, możecie bez obaw pozostawić kwiaty w bloku. Większość roślin po obfitym podlaniu że przez kilka dni korzystać z zapasów wody. Można także przed wyjazdem zrosić je także obmyć letnią wodą. Wyjątkiem są rośliny o owłosionych liściach takie jak np. fiołki afrykańskie, których liście nie lubią związku z wodą.

Jeżeli zaplanowaliście długi wyjazd, idealnym rozwiązaniem pewno stanowić i zakup hydrożelu – substancji zwiększającej zdolność podłoża do zatrzymywania wody oraz elementów odżywczych. Znajdziecie go w składach ogrodniczych. Preparat należy dokładnie wymieszać z ziemią. Bardzo istotne jest, żeby w punkcie mieszania gleba była sucha, ponieważ ułatwi to rozprowadzenie cząsteczek hydrożelu. Po odbyciu takiej mieszanki podlejcie roślinę obficie. Ta technologia dostarczy jej odpowiednie nawodnienie przez 2-3 tygodnie.

Do dania roślinom wody mogą przyczynić się też plastikowe butelki. Należy napełnić je wodą, a potem zatrzymać i sprawić kilka małych otworów w zakrętce. Tak przygotowane butelki włóżcie delikatnie do doniczki uważając żeby nie uszkodzić korzeni. Wielkość butelki dobierzcie do rozmiarów doniczki. Również inna szkoła to zestawienie obok doniczki lub pomiędzy kilkoma doniczkami, pojemnika z wodą. Zanurzcie w nim duży sznur lub paski tkaniny, która dobrze chłonie wodę (np. bawełna), a inny koniec dajcie do ziemi. Mało kłopotliwym wyjściem będzie umieszczenie kwiatów w wannie wypełnionej gorącą wodą do wielkości ok. 3 cm.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzecie, pamiętajcie aby zabezpieczyć kwiaty przed silnym działaniem słońca ? większość roślin źle to znosi.

Opis admin

Check Also

Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem istnieje jakąś spośród niezwykle ostrych chwil w dniu ślubu

Reklama: Dekoracje kościołów Bydgoszcz Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem jest indywidualną spośród niezwykle ostrych chwil …