Dzisiejsza metoda pływania

pływanie Niewiele jest teraz dyscyplin sportu – szczególnie sportów indywidualnych, w jakich technika nie odgrywałaby decydującego znaczenia. Pływanie ważna z pewnością zaliczyć do sportów o wysokich wymaganiach technicznych. Badania nad tą techniką pływania warto począć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda stanowi obce człowiekowi środowisko, w jakim unoszenie się chce z niego wyjątkowych moce i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni – wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza ruchem w niewielkich górach, drinku z najważniejszych jest mistrzostwo techniczne zawodnika. Zdaniem wielu ekspertów technika pływania jest właściwie niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu chce z jej uczestników wyjątkowych i na ogromnym stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można poznać trzy podstawowe formy techniki pływania, które zamieszkują na pozostałych jego poziomach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie i jeszcze kierowanie się po powierzchni wody w system nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe złożeniem w wodzie, łatwe i nieskoordynowane ruchy kończyn a także brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych łączących się na pływanie określonym sposobem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje możliwości chodzenia w tryb ekonomiczny. Prawidłowe ułożenie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z funkcją ramienia – to istotne cechy techniki wzorcowej. Tworzy na końcu uzyskanie maksymalnej szybkości pływania. Jest ona bardzo indywidualna, jednak czynności ruchowe muszą być równorzędne z aktualnymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów współczesnego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie relację między techniką pływania (jej skutecznością), a wynikiem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy wyróżniają się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w przyrównaniu do zawodników naturalnych Istnieje toż dodatkowe dzięki ogromnej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas pierwszych lat szkolenia i wtedy opracowywaniu i poprawianiu technologie w obecny rada, aby uwzględniała indywidualne jakości także ofercie zawodnika, w szczególności jego zawartość somatyczną.
Skuteczne pływanie to sztukę minimalizowania oporów i zwiększanie napędu. W sezonie pływania jesteśmy do robienia ze swoistą „grą” dwóch sposobów sił. Z jednej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z pozostałej natomiast generuje on wartości napędowe, których naturalną myślą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak że właśnie długo przyśpieszać swój ruch, jak długo produkowane przez niego siły napędowe przewyższać będą siły oporu wody. Zmiany w historiach sił napędowych do dyspozycji oporu tłumaczą nowości w siły chodzenia na dystansie, gdy to szybkość jest czy maleje w czasie każdego kroku napędowego (cyklu ruchowe). Z jednym uproszczeniem można stwierdzić, że szybkość, z którą ciągnie się pływak zależy w pełnej ilości od posiadania przez niego energii do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a jeszcze umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza oczywiście przygotowaniem kondycyjnym), może nastąpić w rezultatu świadomych działań trenera i zawodnika których obowiązkiem jest zmniejszanie oporów wody i zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że korzystne efekty wydobywa się łącząc pracę nad zwiększeniem odporności i długości pociągnięcia z działaniami dążącymi do redukowania.

Opis admin

Check Also

Jaki elektroluks do wykładzin?

Niezbyt często powstajemy przed problemem, jaki człowiek odkurzacza wybrać. Z normy wybór zatrzymuje się do …