Jak wydajnie naprawić swój telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Niestety zawsze może zdarzyć się tak, że po przywiezieniu naszego nowiutkiego telewizora do domu, rzecz będzie spośród zanim nie tak :/ Niezależnie z marki zakupionego odbiornika, każdemu spośród nas pewno się to przydarzyć. Oto lista najczęściej będących usterek wraz z informacjami, kiedy ważna je zdjąć.

Martwe punkty
To szczególnie będąca choroba w telewizorach ciekłokrystalicznych. Spotykana jest szczególnie w starszych modelach ekranów, ale czasami można natknąć się nią jednocześnie w najróżniejszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) toż po prostu piksel, który nie świeci. Na monitorze możemy określić obecne w struktury czarnej plamki (widocznej jednak jedynie z znacznie bliskiej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna naprawa istnieje zawsze bogata a tak naprawdę nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak swoje środki na „życie” martwych punktów. Dostarczamy je jeno w końcach informacyjnych a nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie czyńcie tego w lokalu 🙂
Najbezpieczniejszym wyjściem jest wygranie z pewnego z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w niniejszym przykładu jest nowa. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest nakłanianie przez ściereczkę długopisem na monitor w znaczeniu, gdzie otrzymuje się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel świeci się cały pora na jeden kolor (głównie na biało).
Przy zakupie telewizora warto zobaczyć, czy firma, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, gdyby tak, nie będziemy traktować kłopotów z wymianą telewizora na świeży.
Ruchy i rozmyty obraz
W sukcesie ruchów na ekranie warto sprawdzić, czyli na to zjawisko nie ma wpływu inne urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli wszystkie nowe meble są odłączone, to warto spróbować podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (i przede każdym złącz) warto sprawdzić również jeśli zauważymy, że obraz na ekranie swego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko powtarza się istnieć w pokoju, warto zobaczyć, jak wygląda wyświetlanie filmu z nowego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli jeszcze będziemy obserwować rozmywanie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Problemy z podświetlaniem
Nie to koniec często występujący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność wynosi od 2000 do 10 000 godzin. Kończąca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy wpadniemy się z takimi problemami, znaczyć zatem będzie, że konieczna jest zmiana lampy.
Samoczynne włączanie bądź wyłączanie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest czymś złym (daje się przy problemach z dostawą energii), o tyle samoistne przyłączenie się telewizora w nocy może sprawić do zawału serca 😉 Jednak jeśli zamykanie się telewizora nie jest związane z awarią prądu trzeba dać go do serwisu. W pozostałym przypadku, że zatem być sprawa warunków będących w pomieszczeniu, wilgotności powietrza itp. Powodem pewno żyć ponad nalot na stykach, i nawet widać to istnieć wpływ portów podczerwieni z nowych urządzeń.
Jak widać naszym odbiornikom wiele potrafi się przydarzyć, jednak większość usterek można naprawić we polskim zakresie. Ważne aby przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie dane. Zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Opis admin

Check Also

Nexus 6 nowe technologie

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …