Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem kwalifikuje się na przyjęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niemający się cukiernictwem kwalifikuje się na przyjęcie wyzwania, jakim jest stworzenie tortu. Zadanie to każe nie tylko umiejętności kulinarnych, ale jednocześnie pomysłowości oraz precyzji w dekoracji samego ciasta.

Warto zaznaczyć, że samodzielne zrobienie tortu może pokazać się wyjątkowym prezentem na wiele możliwości, m.in. na urodziny dziecka, matki, męża, przyjaciółki, albo same np. na Doba Matki czy Dziadka. Samo wykończenie tortu to wartość. Dlatego przydatny jest projekt oraz moment na jego realizację. Są zawsze okazje, na które spełnienia tego innego rodzaju ciasta, nie udziela się amatorom.

Taką możliwością pewność jest ślub. Weselny tort to szybko nie tylko ciasto, lecz niemalże rytuał, a jego projekt i sprawienie nie raz jest Młodej Parze sen z powiek. W gorących latach trendem zatrzymuje się zastąpienie marcepanowych dekoracji żywymi kwiatami. Kolorowe kwiaty są z pewnością bardziej miłe i efektowne. Dzięki tak dobranej formy i kolorystyce, tort może wywołać zachwyt wszystkich weselnych gości. Dobór kwiatów przeważnie jest ciężkim zadaniem. Dokonując wyboru uwzględnić należy florystyczne dodatki Panny Młodej, wystrój sali, dekoracje stołów oraz koncept samego tortu ? jego stan, kolor, smak itd. Warto i wziąć pod rozwagę to, jakie kwiaty kwitną w możliwościom miesiącu, aby uniknąć zbędnych zmartwień związanych z brakiem dostępności naszych drogich gatunków.

Niekiedy spotkać można się z oporem przed połączeniem kwiatów z jedzeniem. Nie ludzie jednak wiedzą, że dużo rodzajów kwiatów jest jadalnych (też w restauracjach spotkać się możemy z drogą ozdobą w sytuacje kwiatów na talerzu). Najbardziej atrakcyjne gatunki ozdobnych kwiatów dobrych to: goździki, bratki, fiołki wonne, róże, nasturcje, bławatki, stokrotki, słoneczniki, begonie, bez także wiele kwiatów drzew owocowych. Z pewnością należy uniknąć styczności ciast z roślinami trującymi, m.in. azalią, konwalią, groszkiem pachnącym, irysem, hiacyntem, hortensją, żonkilem i narcyzem. 

Decyzja o samodzielnym wykonaniu tortu dodatkowo jego florystycznej dekoracji winna stanowić starannie przemyślana. Żywe kwiaty z pewnością nie zachwycą dziecka lub nastolatka. Mogą się jednak spodobać dorosłej osobie, zwłaszcza kobiecie, np. mamie, siostrze czy przyjaciółce. Taka praca musi i wcześniejszego przygotowania. Swój sposób liczy na zanurzeniu główek kwiatów w białku, następnie posypaniu ich cukrem i poukładaniu w kubku, tak by wzajemnie się nie dotykały. Należy to rozplanować w terminie tak, by białko mogło dobrze wyschnąć i w efekcie czego jego nadmiar nie ściekał na tort. Można także przed zanurzeniem kwiatów w białku zasypać je kaszą manną i ładnie uformować. Ułożenie kwiatów na torcie, albo ponad w cieście, powinno się zrobić na krótko przed jego podjęciem. Wówczas kwiaty zachowają swój nowy wygląd. By uniknąć bezpośredniego kontaktu łodyg roślin z ciastem, ważna je zgrabnie i dobrze owinąć np. folią aluminiową.

Dekorowanie tortów kwiatami to wyłącznie wyzwanie dla wszystkiego, kto chce pozytywnie zaskoczyć gości. Jeżeli wcześniej się tegoż nie robiło, warto przed wydarzeniem, na które będzie się robiło taki tort, zrobić kilka prób, aby na ostatnią oczywistą datę wyszedł on wyśmienity.

Opis admin

Check Also

Woda z wodociągów musi spełniać restrykcyjne normy, wyznaczone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozwiewamy twoje wątpliwości raz na zawsze: tak, wodę z kranu wolno pić! Woda z wodociągów …