W terminie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te mogą bezpowrotnie zostać utracone.

W czasie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby też mogą bezpowrotnie zostać utracone. Taką prywatną stratę można także jakoś przeboleć, a przecież komputer jest często narzędziem funkcji oraz utrata związanych z nią informacjach stanowi bardzo poważna. Też stanowi w sukcesie studentów będących rysunki na zaliczenie, prace semestralne, licencjackie, magisterskie i doktorskie.

Że nie wszystek istnieje na tyle zapobiegliwy, by być kopie zapasowe swoich możliwościach, na model na pendrive’ie a osobno na dysku zewnętrznym. A kiedy „padnie dysk”, dane po prostu znikają.

Ale czy bezpowrotnie?

Na szczęście nie. Istnieją wyspecjalizowane firmy interesujące się odzyskiwaniem danych. Kompletnie nie należy ćwiczyć tego działać na inną rękę, mając z „zdrowych rad” odkrytych w necie lub „usług” kolegów informatyków. Każda, bodaj najmniejsza ingerencja w zepsuty dysk pogarsza historię i utrudnia odzyskanie zasobów, i czasami stanowi to niemożliwym.

Firmy trudniące się odzyskiwaniem danych dostają się w dowolnym większym mieście, zatem nie powinno stanowić wywiadu z dojazdem do specjalisty. Tym wyjątkowo, że usługa nie wymaga kontaktu osobistego. Dysk można dać i przyjąć za pośrednictwem kuriera.

Jakie „obrazy” ze części komputera mogą wyglądać, że dysk uległ uszkodzeniu? W wielu przypadkach system operacyjny wyświetla użytkownikowi stosowny komunikat. Nie jednak mowa w nim łatwo o dysku, ale na model o sposobie plików albo partycjach. Oczywiste są te zawsze dziwne dźwięki emitowane przez dysk, gdy na przykład brzęczenie czy piszczenie.

Zatem jeżeli nawet dysk odmówił współpracy, nie ma co załamywać rąk. Fachowcy w obszarze odzyskiwania danych wesprą w wszystkiej sytuacji, oczywiście o ile dane fizycznie ciągle się na dysku znajdują, bez sensu na jego uszkodzenie.

Jak wspomniano na wstępu, na dysku często wybierają się dane bardzo przyjemne – np. baza klientów, ich informacje personalne czy winiki badań lekarskich lub naukowych. Czerpiąc z pomocy profesjonalnej marki nie powinien się obawiać, że wiedze te „wyciekną” – dotyczy ją dalece idąca poufność.

Opis admin

Check Also

Nexus 6 nowe technologie

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …